ابی

5
4
1

بیوگرافی ابی:

ابراهیم حامدی با نام هنری (ابی)، زاده ۲۹ خرداد ۱۳۲۸ در تهران است. وی از خوانندگان تنور است و در سبک‌های مختلف موسیقی صاحب اثر است، مانند: راک، بالاد، موسیقی فولکلور، پاپ، دنس، هاوس و ترنس.

بسیاری از علاقه‌ مندان موسیقی پاپ ایرانی ابی را “آقای صدا” در موسیقی ایران می‌دانند.

پدر ابی از اهالی اراک بوده و مادرش از اهالی کلاک. او دوران کودکی خود را در محلهٔ میدان فوزیهٔ تهران سپری کرده‌است و دارای چهار خواهر و یک برادر است. او دو سال قبل از وقوع انقلاب در ایران، برای اجرای کنسرت به آمریکا می‌رود و با شروع انقلاب، ناگزیر در آنجا ماندگار می‌شود.

ابی به موسیقی یونانی علاقه‌مند است و از خوانندگان محبوبش می‌توان به گروه راک دورز اشاره کرد. او تمایلی به شنیدن صدای خود در محیط خانه نیز ندارد.

او در دوران نوجوانی با خواندن قرآن در صف‌های مدرسه به استعداد خود در خواندن پی می‌برد. ابتدا در یک گروه دوستانه به نام سان بویز و سپس در باشگاه‌ها و کاخ‌های جوانان به صورت رسمی شروع به خواندن می‌کند. در گروه سان بویز، ابتدا به تقلید از آهنگ‌های ایتالیایی، بخصوص ترانه‌های آلبانو کاریسی خواننده و بازیگر بنام ایتالیایی می‌پردازد و سپس به اجرای ترانه‌هایی از خوانندگان مطرح آن دوران مانند جیم موریسون، اریک بوردون، تام جونز و پپینو دی کاپری رو می‌آورد. او اولین بار در کاخ جوانان جنوبی به روی صحنه می‌رود.

ابی در همان دوران با شهبال و شهرام شب‌پره آشنا می‌شود. شهبال شب‌پره صدای او را در سان بویز می‌شنود و به وی پیشنهاد کار در گروه بلک کتز را می‌دهد. او در کنار فرهاد مهراد خوانندهٔ راک ایرانی، مدت دو سال با گروه بلک کتز همکاری می‌کند و مدت زیادی در کابارهٔ کوچینی به روی صحنه می‌رود. سپس از این گروه جدا می‌شود و به همکاری با آهنگسازان و ترانه‌سرایان مطرح آن دوران می‌پردازد. ابی از دوران همکاری با فرهاد در گروه بلک کتز، به عنوان دورهٔ آموزشی خود یاد می‌کند و خود را وامدار فرهاد می‌داند.

ابی جدا از خوانندگی، به عنوان بازیگر در دو فیلم سینمایی “بوی گندم” و “ناخدا با خدا” حضور داشته است،

 

*منبع: ویکی‌پدیا

آلبومهای ابی

ابیلاله زار

دانلود آلبوم جدید ابی به‌نام لاله زار

آهنگهای ابی

ابی و تهیکاش

دانلود آهنگ جدید ابی و تهی به‌نام کاش

ابی و شادمهر عقیلیهمین خوبه

دانلود آهنگ جدید ابی و شادمهر عقیلی به‌نام همین خوبه

ابیخالی

دانلود آهنگ جدید ابی به نام خالی

ابیبی اعتنا

دانلود آهنگ جدید ابی به نام بی اعتنا

ابیمداد رنگی

دانلود آهنگ ابی به نام مداد رنگی

موزیک ویدیوهای ابی

ابیقلب قاپ

دانلود موزیک ویدیو جدید ابی به‌نام قلب قاپ

ابیکوچه نسترن

دانلود موزیک ویدیو جدید ابی به‌نام کوچه نسترن

ابیبغض

دانلود موزیک ویدیو جدید ابی به نام بغض

ابیبی اعتنا

دانلود موزیک ویدیو جدید ابی به نام بی اعتنا